2017.04.15W wielkosobotni poranek, po modlitwie brewiarzowej w Bazylice katedralnej, zgromadziliśmy się w auli seminaryjnej, gdzie dziekan alumnów wypowiedział słowa życzeń wielkanocnych dla księży biskupów i przełożonych.

 
Po nim słowo do zebranych skierował ks. bp Andrzej Jeż, życząc radosnego świętowania i odpoczynku.

 

Po życzeniach klerycy wyjechali do rodzinnych parafii na świąteczną przerwę. Jak w ubiegłych latach w Seminarium pozostali klerycy z piątego roku, którym powierzono przygotowanie asysty liturgii Wigilii Paschalnej w Katedrze, w tarnowskich Domach Pomocy Społecznej oraz w więzieniu.

 

Na Zmartwychwstanie Pańskie składamy najlepsze życzenia wszystkim odwiedzającym naszą stronę:

Niech Zmartwychwstały umocni Waszą wiarę,

napełni Wasze serca prawdziwą radością Paschalną i pokojem,

którego świat dać nie może.
Pan rzeczywiście zmartwychwstał! Alleluja!

 

 

 

2017.04.02Dnia 2 kwietnia 2017 roku o godzinie 8.30 podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. bp Wiesław Lechowicz, zostali ustanowieni nowi lektorzy i akolici.

 

Dwudziestu pięciu braci z roku trzeciego przyjęło z rąk Księdza Biskupa posługę lektoratu, a dwudziestu dwóch braci z roku czwartego posługę akolitatu.

 
Posługi są kolejnym krokiem w formacji ku Chrystusowemu kapłaństwu: motywują do coraz gorliwszej służby i poznawania Boga, a także są wyrazem zaufania Kościoła.

 

Czytaj więcej...

 

2017.03.3131 marca 2017 roku o godz. 17.00 w kaplicy seminaryjnej celebrowana była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Podczas Mszy Świętej trzydziestu dwóch braci z roku piątego zostało włączonych do grona kandydatów do diakonatu i prezbiteratu.

 
W swojej homilii Ksiądz Biskup podkreślił potrzebę radykalnego pójścia drogą sprawiedliwości we współczesnym świecie. Wzorem jest Chrystus – znak sprzeciwu, który zbawił ludzi przez swoją wierność do końca.

 

Czytaj więcej...

 

2017.03.29Od dnia 29 marca do 1 kwietnia 2017 roku nasza wspólnota seminaryjna przeżywała święty czas ćwiczeń duchowych. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne prowadził ks. Bogusław Brzyś, rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

 
Ksiądz Rekolekcjonista swe rozważania oparł na słowach Jezusa „Chodźcie za Mną”. W naukach przypominał nam m. in. o tym, że kapłan powołany przez Chrystusa winien codziennie odpowiadać swoim życiem na Jego wezwanie, poszukując konkretnych wskazań w Bożym Słowie.

 

Czytaj więcej...


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.