z filmu

 

    

      Zapraszamy do oglądnięcia filmiku i do wspólnej modlitwy:

o liczne i święte powołania, 

o umocnienie w powołaniu i gorliwość dla alumnów,

o umiłowanie kapłaństwa i radość z pelnionej posługi dla kapłanów.

 

 

Czytaj więcej...

tomasz 

     7 marca świętowaliśmy w seminaryjnej wspólnocie uroczystość ku czci świętego Tomasza z Akwinu.

      Mszy Świętej przewodniczył ojciec Wojciech Gałda, natomiast homilię wygłosił ks. profesor Stanisław Wszołek. Po Eucharystii zgromadziliśmy się w auli seminaryjnej, gdzie wysłuchaliśmy wykładu ks. profesora Tadeusza Pabjana.

     Następnie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył księgę pamiątkową księdzu profesorowi Antoniemu Żurkowi, który świętuje w tym roku swoje 65 urodziny.

     Kolejnym punktem świętowania był spektakl "Z Tomaszowej inspiracji", którego bohaterem był Jacques Maritain, a wykonany przez braci z roku II.

Czytaj więcej...

TPWSD oplatek 

     Wartość prawdziwych przyjaciół jest nieoceniona.

 

     W sobotę 12 stycznia 2019 roku gościliśmy Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie na tradycyjnym spotkaniu noworocznym. Spotkaliśmy się na misterium bożonarodzeniowym, modlitwie, łamaniu się opłatkiem i wspólnym kolędowaniu. 

     Potrzebujemy potężnej modlitwy w intencji powołań - zaapelował podczas spotkania Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Do zgromadzonych wygłosił okolicznościową homilię i złożył noworoczne życzenia.

     Wśród gości byli także Rodzice alumnów III roku.  

 

     Drodzy nasi Przyjaciele dziękujemy za obecność, ofiarowaną wciąż modlitwę, wasze cierpienie i ofiary materialne! Przypominamy o naszej codziennej Eucharystii celebrowanej w intencji Dobroczyńców i Ofiarodawców!

 

Czytaj więcej...

Szopka

     

 

        Filmowe Życzenia Świąteczne od Całej Wspólnoty WSD w Tarnowie

 

     Zapraszamy Was wszystkich do przyjęcia życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które płyną z serc Alumnów i Formatorów naszego tarnowskiego Seminarium Duchownego.
     Pamiętajmy o sobie podczas świętowania Narodzin Zbawiciela – Jezusa Chrystusa.

     

Czytaj więcej...

Niepokalana

 

     8 grudnia to dzień wielkiego świętowania uroczystości patronalnej ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Przez dziewięć dni, swoim słowem, przygotowywał nas ks. prof. Bogdan Węgrzyn - sędzia Sądu Biskupiego w Tarnowie.


     Mszy św. w dzień odpustu przewodniczył, świętujący jubileusz 70. urodzin, ks. infułat dr Adam Kokoszka, wieloletni wychowawca alumnów i wykładowca teologii moralnej. Modlili się z nami Księża Profesorowie, Wykładowcy i Siostry Zakonne.
     

Czytaj więcej...


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.