TPWSD oplatek 

     Wartość prawdziwych przyjaciół jest nieoceniona.

 

     W sobotę 12 stycznia 2019 roku gościliśmy Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie na tradycyjnym spotkaniu noworocznym. Spotkaliśmy się na misterium bożonarodzeniowym, modlitwie, łamaniu się opłatkiem i wspólnym kolędowaniu. 

     Potrzebujemy potężnej modlitwy w intencji powołań - zaapelował podczas spotkania Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Do zgromadzonych wygłosił okolicznościową homilię i złożył noworoczne życzenia.

     Wśród gości byli także Rodzice alumnów III roku.  

 

     Drodzy nasi Przyjaciele dziękujemy za obecność, ofiarowaną wciąż modlitwę, wasze cierpienie i ofiary materialne! Przypominamy o naszej codziennej Eucharystii celebrowanej w intencji Dobroczyńców i Ofiarodawców!

 

Czytaj więcej...

Szopka

     

 

        Filmowe Życzenia Świąteczne od Całej Wspólnoty WSD w Tarnowie

 

     Zapraszamy Was wszystkich do przyjęcia życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które płyną z serc Alumnów i Formatorów naszego tarnowskiego Seminarium Duchownego.
     Pamiętajmy o sobie podczas świętowania Narodzin Zbawiciela – Jezusa Chrystusa.

     

Czytaj więcej...

Niepokalana

 

     8 grudnia to dzień wielkiego świętowania uroczystości patronalnej ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Przez dziewięć dni, swoim słowem, przygotowywał nas ks. prof. Bogdan Węgrzyn - sędzia Sądu Biskupiego w Tarnowie.


     Mszy św. w dzień odpustu przewodniczył, świętujący jubileusz 70. urodzin, ks. infułat dr Adam Kokoszka, wieloletni wychowawca alumnów i wykładowca teologii moralnej. Modlili się z nami Księża Profesorowie, Wykładowcy i Siostry Zakonne.
     

Czytaj więcej...

Nowi Rycerze

     Każdego roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbywa się Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Maryi, która jest odpustem seminaryjnym. Podczas tej Nowenny następuje przyjęcie kleryków do Rycerstwa Niepokalanej, działającego w naszym Domu. W tym roku, 5 grudnia, do grona Rycerzy zostało włączonych 7 Braci alumnów. Opiekunem wspólnoty jest diakon Leszek Sekuła, który w każdy poniedziałek prowadzi spotkanie Rycerstwa.

 

     Św. Maksymilian Kolbe nosił w swoim sercu pragnienie, które staje się również naszym: „Trzeba by więc powiedzieć duszom, co i jak Niepokalana w konkretnych okolicznościach by myślała, mówiła, czyniła, żeby najdoskonalsza miłość Niepokalanej ku Bożemu Sercu rozpłomieniała na ziemi (...) chodzi o bezgraniczne, coraz intensywniejsze potęgowanie miłości stworzenia ku Stwórcy”.
 

Czytaj więcej...


036 Obloczyny 25.11.2018          Podczas Eucharystii sprawowanej w Uroczystość Chrystusa Krola Wszechświata 22 kleryków III roku WSD przyjęło strój duchowny, czyli sutannę

     

     W homilii Biskup Tarnowski Andrzej Jeż podkreślil m.in., że sutanna w zewnętrzny sposób ukazuje przynależność do Chrystusa i Kościoła. Po co nosimy sutannę? - pytał Biskup. - Można powiedzieć, że to nasza zbroja i świętość podarowana nam przez Kościół.

 

     Z wielką radością alumni założyli nowe, poświęcone szaty.

Czytaj więcej...


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.