2017.11.1111 listopada 2017 roku, w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziliśmy się w tarnowskiej Bazylice katedralnej na modlitwie za naszą Ojczyznę. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. infułat Adam Kokoszka.

Po Mszy świętej cała wspólnota seminaryjna przyłączyła się do uczestników obchodów patriotycznych upamiętniających poległych w walce o wyzwolenie Ojczyzny, które osiągnięto w 1918 roku. Uroczysty apel poległych miał miejsce przy tarnowskim Grobie Nieznanego Żołnierza.

Czytaj więcej...

 

2016 11 02W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny na cmentarzach naszej diecezji miała miejsce kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Wdzięczni jesteśmy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym możemy przygotowywać się do pełnienia kapłańskiej posługi: tym, którzy złożyli ofiarę na cmentarzach i tym, którzy zorganizowali i pomogli przeprowadzić kwestę – zwłaszcza kapłanom.

 

Wdzięczni jesteśmy również tym, którzy w ciągu całego roku wspierają nas modlitwą, ofiarowują w naszej intencji cierpienia oraz dzielą się z nami tym, co posiadają. BÓG ZAPŁAĆ! Ofiarodawcy naszego Seminarium mają swoje stałe miejsce w codziennej modlitwie seminaryjnej wspólnoty.

Czytaj więcej...

 

2017.10.22Kościół katolicki od 22 do 28 października 2017 roku przeżywał Tydzień Misyjny. Ta okoliczność zaznaczyła się również w naszej wspólnocie seminaryjnej. W programie nie zabrakło modlitwy za misjonarzy – podczas Eucharystii oraz nabożeństw. Mszy świętej w Niedzielę Misyjną przewodniczył o. Stanisław Wojdak, opiekun Ogniska misyjnego WSD w Tarnowie.

 

Klerycy, którzy w czasie ostatnich wakacji wyjechali na staże misyjne podzielili się swoimi doświadczeniami z pobytu w RCA, Boliwii czy też Kazachstanie. Podczas wieczoru świadectw zostały również wyświetlone krótkie filmy przygotowane przez tegorocznych uczestników stażów. Miała miejsce także promocja albumu podsumowującego 10 lat wyjazdów na staże misyjne.

 

Czytaj więcej...

 

2017.10.2323 października 2017 roku w naszej wspólnocie gościli chorzy z tarnowskich Domów Pomocy Społecznej. Wraz z nimi w kaplicy seminaryjnej uczciliśmy Matkę Bożą modlitwą różańcową.

 

Wielu braci z naszej wspólnoty, zatroszczyło się o przybycie chorych do seminarium.

 

Czytaj więcej...


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.