2018.01.28W niedzielę, 28 stycznia 2018 roku gościliśmy w murach naszego Seminarium rodziców braci diakonów na przygotowanym specjalnie dla nich dniu skupienia.

 
Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem ks. rektora Andrzeja Michalika, a homilię wygłosił ojciec duchowny diakonów, ks. Tomasz Rąpała. Wyjaśnił w niej jak ważny jest głód Boga mobilizujący kapłanów do ciągłego poszukiwania, do kształtowania swojego życia przez Ewangelię, która wstrząsa i porusza. Kapłan godny swego powołania to kapłan działający w osobie Chrystusa, motywowany głodem nieba.

 

Czytaj więcej...

 

2018.01.31W sobotę 13 stycznia 2018 roku o godz. 15.00 w naszym seminarium odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe z członkami Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.

Na początku wszystkich zebranych powitał Ksiądz Rektor. Po słowach powitania nastąpiła modlitwa nieszporami eucharystycznymi, której przewodniczył ks. Andrzej Michalik – Rektor WSD. Homilię podczas nieszporów wygłosił Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej - ks. bp Leszek Leszkiewicz. Zwrócił uwagę na dar jakim jest powołanie kapłańskie, które rodzi się w wielu sercach młodych ludzi. Zaznaczył, że przez modlitwę, cierpienia i konkretne działania członków Towarzystwa wyraża się troska o ten cenny dar.

Czytaj więcej...

 

2017.12.22 22 grudnia w naszym seminaryjnym domu zapanował wigilijny nastrój. W kaplicy pojawił się świąteczny wystrój, a przed wejściem do niej – Bożonarodzeniowa szopka.

 

Wieczorem po Nowennie do Dzieciątka Jezus, wraz z Księżmi Biskupami, Przełożonymi i Profesorami naszego Seminarium zgromadziliśmy się w auli im. św. Jana Pawła II, aby obejrzeć misterium Bożonarodzeniowe o tytule „U Twego Syna”. Przygotowanie jasełek, jak również udekorowanie Seminarium, były dziełem alumnów trzeciego roku.

 

Czytaj więcej...

 

2017.12.08Ważnym dniem w życiu wspólnoty seminaryjnej jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, obchodzona 8 grudnia. Przygotowywaliśmy się do niej przez nowennę, wyśpiewując codziennie na cześć Matki Najświętszej: Tota pulchra es, Maria i słuchając kazań maryjnych, które wygłosił ks. dr Michał Dąbrówka.


Mszy świętej odpustowej przewodniczył ks. prałat Stanisław Śliwa. Kaznodzieja ukazał duchowe piękno Niepokalanej, które wyrażają Jej dwa imiona – Błogosławiona oraz Służebnica.


Czytaj więcej...

 

2017.12.06W środę, 6 grudnia 2017 roku, zgodnie z chrześcijańskim zwyczajem, do seminaryjnej wspólnoty zawitał Święty Mikołaj i... przyniósł podarunki. W sposób szczególny obdarował dzieci pracowników świeckich, które - jak co roku - z niecierpliwością wyczekiwały tego wyjątkowego Gościa.


O to, by godnie przyjąć Świętego znanego z bezinteresownej dobroci, zatroszczyli się alumni roku czwartego, którzy przygotowali okolicznościową inscenizację zatytułowaną „Miś”.


Czytaj więcej...

 

2017.12.02Dnia 2 grudnia 2017 roku, podczas porannej Mszy Świętej, dwudziestu ośmiu diakonów zostało przyjętych do Papieskiej Unii Misyjnej.


Najświętszej Ofierze przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupi ds. misji, dyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej, a także były misjonarz w RCA.


Kaznodzieja, przypomniał o konieczności bycia uczniem-misjonarzem. Kapłan powinien realizować tę posługę nie tylko na misjach ad gentes, ale także w środowisku, w którym żyje.

 

Czytaj więcej...


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.