2017.06.2828 czerwca w kaplicy seminaryjnej uroczystej Eucharystii na zakończenie roku formacyjnego i akademickiego 2016/2017 przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski. Podczas Mszy Świętej dziękowaliśmy za wszelkie łaski, których doświadczyliśmy od Boga na drodze do kapłaństwa w czasie minionego roku.

 
Ksiądz Biskup wygłosił homilię oraz umocnił nas pasterskim błogosławieństwem na czas wakacyjnego odpoczynku, a także na realizację zadań, które czekają nas podczas wakacyjnych dni.

 

Czytaj więcej...

 

2017.06.04-014 czerwca 2017 roku wspólnota seminaryjna miała radość uczestniczyć w koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, która miała miejsce przy parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

 
Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza rozpoczęła się o godzinie 11.00 na placu koronacyjnym.

 
Mszę Świętą koncelebrowali liczni księża biskupi, a także kapłani Diecezji Tarnowskiej. Po wygłoszeniu okolicznościowej homilii, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz wraz z Pasterzem naszej Diecezji dokonał aktu koronacji.

 

Czytaj więcej...

 
2017.06.01a1 czerwca 2017 roku obchodziliśmy w naszej wspólnocie seminaryjnej złoty jubileusz kapłaństwa ks. infułata Władysława Kostrzewy i ks. prałata Ryszarda Banacha, a także srebrny jubileusz kapłaństwa ks. prorektora Leszka Rojowskiego.

Mszy Świętej w kaplicy seminaryjnej przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż, który wygłosił także okolicznościową homilię. Wyjaśnił w niej między innymi, jak ważne jest zaangażowanie kapłanów w różne obszary życia diecezji. Wyraził wdzięczność Dostojnym Jubilatom za posługę w instytucjach diecezjalnych.

Czytaj więcej...

 
2017.06.01

Dnia 30 maja 2017 roku po długiej chorobie zmarł śp. ks. prałat Stefan Cabaj, i wieloletni administrator do spraw rozbudowy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie (1995 – 2014) oraz dyrektor administracyjny Domu Formacyjnego w Błoniu (2014 – 2016).

 

Msza święta pogrzebowa odbyła się 1 czerwca w kościele parafialnym w Łączkach Kucharskich, po której ciało Zmarłego złożono na miejscowym cmentarzu.

 

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Jeż, a kazanie wygłosił bp Jan Styrna, kolega rocznikowy śp. Księdza Prałata. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział księża przełożeni, diakoni i klerycy naszego Seminarium.

 

Czytaj więcej...


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.