2018.05.1717 marca 2018 r. w auli im. św. Jana Pawła II odbyła się promocja albumu zatytułowanego „Ziemia Świętych i Błogosławionych. Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej”. Album, powstały z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stanowi świadectwo współpracy państwa oraz Kościoła w dziele odbudowy Rzeczpospolitej, co w swym przemówieniu podkreślił ks. bp Andrzej Jeż.

 

Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia Pani Wicepremier Beaty Szydło, które dotyczyło polityki społecznej Rzeczpospolitej w ostatnim stuleciu. Uzupełnieniem powyższej prelekcji był syntetyczny wykład Pana profesora Jana Żaryna, w którym starał się on ukazać rolę Kościoła w walce o niepodległość Ojczyzny.

 

Ksiądz abp Edward Nowak, emerytowany sekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, naszkicował z kolei rolę kultu Świętych i Błogosławionych w życiu Jana Pawła II.

 

Po prezentacji albumu przez ks. dra Jana Bartoszka, Biskup Tarnowski wręczył pamiątkowe egzemplarze prezydentom miast oraz starostom.

 

W promocji albumu wzięli udział liczni zaproszeni goście, księża arcybiskupi i biskupi, posłowie i senatorowie, przedstawiciele lokalnych władz, profesorowie, księża, siostry zakonne oraz cała wspólnota seminaryjna.

 

opr. sc

 

 

 

 


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.