2018.05.19W sobotę 19 maja 2018 roku nasza diecezja wzbogaciła się o nowych duchownych. Tego dnia 23 braci z roku piątego przyjęło święcenia diakonatu.


Do święceń przygotowywali się podczas tygodniowych rekolekcji, które prowadził ks. Adam Sroka, ojciec duchowny, który towarzyszy braciom z roku piątego na drodze ich seminaryjnej formacji.


W piątkowy wieczór wobec całej wspólnoty seminaryjnej kandydaci do diakonatu złożyli uroczystą przysięgę przed święceniami. W duchu miłości i służby zobowiązali się tym samym do trwania w nauce Kościoła, posłuszeństwa, celibatu i modlitwy brewiarzowej.


Święcenia diakonatu miały miejsce w dwóch parafiach naszej diecezji: w parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, gdzie święceń udzielił ks. bp Stanisław Salaterski oraz w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, gdzie nasi bracia przyjęli święcenia przez posługę ks. bp. Leszka Leszkiewicza.


Nowym diakonom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej na drodze służby dla Chrystusa i Kościoła.

 

opr. sc


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.