2017.11.20 25Od 20 do 25 listopada 2017 roku alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie wzięli udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach duchowych. W tym roku przewodnikiem na ścieżkach rekolekcyjnego skupienia był ks. Wojciech Werner, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

 

Ksiądz Rekolekcjonista starał się ukazać wartość modlitwy na drodze kapłańskiego życia, a zwłaszcza modlitwy uwielbienia, która pomaga w walce ze złym duchem. Ponadto w swoich naukach zwrócił uwagę na potrzebę odnowienia swojej relacji do Boga.

 

Nie zabrakło również świadectwa z codziennego kroczenia za Chrystusem w kapłaństwie, szczególnie podczas pracy na parafii. Jednym z owoców tej pracy, który mogliśmy zobaczyć, było misterium „Tajemnica Eucharystii” wykonane przez „Grupę 25+” i chór „Gaudium” z Brzeska.

 

Czas rekolekcji sprzyjał modlitwie i głębszej refleksji nad sobą i powołaniem do kapłaństwa. Ufamy, że te kilkudniowe ćwiczenia duchowe przyniosą błogosławione owoce w codziennym życiu i w przygotowaniu do kapłaństwa.

 

opr. ww

 

 

 


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.