2018.01.31W sobotę 13 stycznia 2018 roku o godz. 15.00 w naszym seminarium odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe z członkami Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.

Na początku wszystkich zebranych powitał Ksiądz Rektor. Po słowach powitania nastąpiła modlitwa nieszporami eucharystycznymi, której przewodniczył ks. Andrzej Michalik – Rektor WSD. Homilię podczas nieszporów wygłosił Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej - ks. bp Leszek Leszkiewicz. Zwrócił uwagę na dar jakim jest powołanie kapłańskie, które rodzi się w wielu sercach młodych ludzi. Zaznaczył, że przez modlitwę, cierpienia i konkretne działania członków Towarzystwa wyraża się troska o ten cenny dar.

Następnie zaproszeni goście spotkali się w refektarzu, by złożyć sobie wzajemnie życzenia i potem wspólnie zasiąść do posiłku. Słowa wdzięczności wraz z życzeniami dla ks. bpa Leszka Leszkiewicza wyraził zarząd TP WSD. Po posiłku, klerycka grupa kolędnicza poprowadziła wspólny śpiew kolęd.

W seminaryjnej Auli im. świętego Jana Pawła II ks. Andrzej Surowiec złożył sprawozdanie z działalności TP WSD w minionym roku, a także wspomniał osobę śp. Władysławy Szatko. Zwieńczeniem spotkania było misterium „U Twego Syna” wykonane przez alumnów trzeciego roku.

 

opr. ww

 

 

 


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.