dzien_wspolnoty_oazRuch Światło-Życie został zapoczątkowany w latach 50. XX wieku przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jest to wspólnota, która formuje chrześcijan do świadomego mi aktywnego przeżywania swojej wiary.
Szczególnym elementem na stałe wpisanym w to dzieło są oazy, które umożliwiają przezywać tajemnice Kościoła w sposób dostosowany odpowiednio dla dzieci, młodzieży i rodzin.
Swoje miejsce w tym Ruchu starają się znaleźć również klerycy naszego seminarium, którzy starają się poświęcać swój czas modlitwie, rozważaniu słowa Bożego, formowaniu siebie na dojrzałego i w pełni zaangażowanego sługę Chrystusa w Kościele.

kongregacjaDopełnieniem całorocznej formacji są wakacyjne wyjazdy na różnego rodzaju oazy. Alumni po roku pierwszym udają się na nie w charakterze uczestnika na oazę młodzieżową, zaś po roku czwartym – animatora, opiekuna grupy.
Zależnie od możliwości staramy się również uczestniczyć w przedsięwzięciach Ruchu Światło-Życie na szczeblu ogólnopolskim. Do tradycji wpisał się udział kleryków w Kongregacji Odpowiedzialnych w Częstochowie.

spotkanieUczestnictwo w cotygodniowych spotkaniach grupy seminaryjnej pozwala pogłębić swoją duchowość, spędzić czas na dzieleniu się swoim doświadczeniem Boga, przygotować się do duszpasterstwa młodzieżowych grup parafialnych różnego typu.
Współpracujemy ponadto z innymi grupami modlitewnymi w seminarium, organizując choćby wspólnie śpiewane nieszpory w pierwszy poniedziałek miesiąca i nabożeństwa Słowa Bożego.

Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.