Początki Bractwa Miłosierdzia w naszym seminarium sięgają 1991 roku, kiedy to grupa alumnów pierwszego kursu zaczęła systematycznie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wspólna modlitwa odmawiana regularnie i z należytą pobożnością, zaczęła działać jak magnes, przyciągając coraz więcej osób. Za niespełna rok, powstało oficjalnie seminaryjne Bractwo Miłosierdzia Bożego. Pierwszym moderatorem grupy był ks. Stanisław Wojdak, pełniący wówczas posługę ojca duchownego.

 
bractwoPoczątki Bractwa Miłosierdzia w naszym seminarium sięgają 1991 roku, kiedy to grupa alumnów pierwszego kursu zaczęła systematycznie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wspólna modlitwa odmawiana regularnie i z należytą pobożnością, zaczęła działać jak magnes, przyciągając coraz więcej osób. Za niespełna rok, powstało oficjalnie seminaryjne Bractwo Miłosierdzia Bożego. Pierwszym moderatorem grupy był ks. Stanisław Wojdak, pełniący wówczas posługę ojca duchownego.
 
Obecnie funkcje tę sprawuje ojciec Krzysztof Bułat. Bractwo Miłosierdzia Bożego założone przy Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, jest grupą o charakterze modlitewno - charytatywnym. Głównym celem Bractwa jest szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia według wskazówek pozostawionych przez św. Siostrę Faustynę Kowalską, zaś charytatywny charakter Bractwa przejawia się w odwiedzaniu ludzi chorych w tarnowskich domach opieki społecznej.
 
Jako członkowie Bractwa zobowiązujemy się do codziennego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, podejmowania czynów miłości miłosiernej oraz modlitwy Drogą Krzyżową (w każdy piątek). Ponadto spotykamy się regularnie w każdą niedzielę o godz. 21.00 na wspólnej modlitwie przed obrazem Jezu ufam Tobie oraz relikwiami św. Siostry Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Odmawiana jest wówczas Koronka do Bożego Miłosierdzia, a także podawane są intencje modlitewne na najbliższy tydzień.
 
Na zakończenie spotkania oddajemy cześć relikwiom poprzez ich ucałowanie. Raz w roku, Bractwo bierze udział w pielgrzymce do grobu św. Siostry Faustyny w Krakowie – Łagiewnikach. Wyjazd do Sanktuarium stanowi szczególną okazję do tego, aby w tym wyjątkowym miejscu bracia mogli powierzyć Jezusowi Miłosiernemu swoja drogę do kapłaństwa.

Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.