genezareth logo tlo

genezareth_12_2013Zespół Genezareth powstał w 1996 roku. Celem zespołu jest uwielbienie śpiewem i modlitwą osoby Jezusa Chrystusa. Swoimi koncertami chcemy głosić Ukrzyżowanego i prawdziwie być świadkami Miłości.

Przygotowując się do Kapłaństwa, chcemy uczyć się, także poprzez śpiew, ewangelizować dzisiejszy świat. Chcemy by w sercach ludzi, słuchających naszej muzyki, rodziła się głęboka wiara, prawdziwa nadzieja i gorąca miłość do Boga, któremu jako klerycy, a później jako kapłani chcemy służyć.
 

Genezaret – to nazwa jeziora w Ziemi Świętej, nad którym Jezus powołał pierwszych uczniów: „Pójdźcie za mną, a sprawię, że staniecie się rybakami ludzi” (Mk 1,17).
 

Genezareth to także słowo w języku hebrajskim oznaczające harfę (kinnor). Uczeni w Piśmie tak właśnie określali jezioro w Galilei zauważając, że fale wydają dźwięk podobny do harfy. To stało się inspiracją do nazwania naszego zespołu. Naszą muzyką i śpiewem chcemy choć w części spróbować przekazać wydarzenia, które miały tam miejsce. Naszą muzyką chcemy „łowić ludzi” dla Jezusa.

 

Skład zespołu ciągle ulega zmianie. Kiedy jedni kończą swoją działalność, zostając kapłanami inni zajmują ich miejsce. Dzięki temu zespół nieustannie tworzą nowi ludzie, którzy swoimi talentami i umiejętnościami wzbogacają jego brzmienie.

foto_zesp_panor_2013 

Działalność zespołu nie zamyka się tylko i wyłącznie do seminarium, lecz jest też okazją do koncertowania w kościołach parafialnych, świetlicach, podczas spotkań modlitewnych. Swoją pracą wspomagamy także dzieła charytatywne.

 

Genezareth wystąpił m.in. jako „support” przed takim zespołami jak: Bethel, Porozumienie, Mate.O, Deus Meus, Lachersi z Moniką Kuszyńską. W roku 2013 zespół wystąpił podczas koncertu charytatywnego w Koszycach Małych k. Tarnowa, a także w Dębowcu na XXVI Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodych, w Krakowie podczas Krakowskiego Rio oraz podczas spotkanie ewangelizacyjnego „Strefa Młodych Serc”, które miało miejsce  w sierpniu w Nowym Sączu. 
 

Owocem pracy zespołu są trzy płyty: „Pan światłem mym” (1998), „Pobłogosław nas” (2002) oraz „Wracaj” (2013).
 

Granie i śpiewanie sprawia nam wielką radość, a wszystko chcemy czynić dla Boga w Trójcy Jedynego.

 

 

 

 

 

 

WYDANE ALBUMY MUZYCZNE:
 
 
 
wracaj

 

Wracaj
(2013)

 

1. Intro
2. Wracaj
3. Wiara
4. Nie bój się
5. Klucz Miłości
6. W kierunku Nieba
7. Pragnę
8. Łza dla Boga
9. Czuwasz nade mną
10. Dawca Życia
11. Ruah Jahwe
12. Hołd męczennikom
13. Amolenge mingi
14. Piękna M.
15. Siewca

 

pan swiatlem mym

 
Pan światłem mym
(2002)
 
1. Przyjdź z pokłonem
2. Duchu Święty przyjdź
3. Ja wierzę, że to Jezus
4. Jezu Tyś wszystkim
5. Miłość cierpliwa jest
6. Bóg tak umiłował świat
 7. Śpiewać miłość
 
8. W kropli
9. Dzielmy się wiarą
10. Pan światłem mym
 
11. Krzycz ze szczęścia
12. Pokochajmy Jezusa
 
 
poblogoslaw nas
 
Pobłogosław nas
(1998)

1. Miłości moc
2. Zbawienie jest w Bogu mym
3. Hymn o Krzyżu
4. Królowo Korony Polskiej
5. Jesteś Królem
6. Tylko Jezus
7. Człowiek wielki
8. Święte imię Jezus
9. Pobłogosław nas
10. Ojcze błogosławię 
11. Dzięki Ci
 
 
 
Kontakt z zespołem:
Wyższe Seminarium Duchowne
ul. Piłsudskiego 6
33-100 Tarnów
tel.: (14) 621-35-05
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   
 
 
 
 

Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.