victoriaŻyjąc w seminaryjnej wspólnocie w różnorodny sposób jesteśmy zachęcani do aktywności fizycznej. Obecnie mamy do dyspozycji dwa niewielkie boiska do piłki nożnej: trawiaste i asfaltowe, siłownię oraz kilka stołów do tenisa. Seminarium nie posiada własnej hali sportowej, dlatego zajęcia z wychowania fizycznego dla każdego rocznika odbywają się raz w tygodniu w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego. Na sali gimnastycznej podczas zajęć alumni często grają w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę czy unihokeja.

Czytaj więcej...


kolo_turyst_2Grupa ta została formalnie utworzona stosunkowo niedawno, chociaż od wielu lat aktywność turystyczna skupiała alumnów zainteresowanych wypoczynkiem na łonie natury. W momencie, kiedy zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak wielu spośród nas interesuje się górskimi wyprawami, turystyką pieszą i rowerową czy jazdą na nartach, zdecydowaliśmy się zjednoczyć nasze siły w kole, którego zadaniem byłoby organizowanie dla wszystkich chętnych alumnów tego typu aktywności.

Czytaj więcej...

poetaZasadniczym celem Koła Literackiego jest uwrażliwianie na stylistyczne piękno języka polskiego poprzez kontakt z żywym słowem wyrażonym staranną, poprawną polszczyzną. W szczególności staramy się poznawać problemy literatury pięknej, głównie pod kątem religijnym, co stanowi jakby uzupełnienie znajomości literatury wyniesione ze szkoły średniej. Podstawową formą naszej działalności są spotkania dyskusyjne organizowane nieregularnie. Najczęściej dotyczą one literatury, teorii literatury, filmu, a także związków tych dziedzin ze sobą. Podejmujemy także dyskusje na aktualne tematy związane z wydarzeniami kulturalnymi, ukazaniem się nowej książki, filmu, spektaklu teatralnego itp.

Czytaj więcej...

harcerze2Klerycki Krąg Harcerski powstał w naszym seminarium pod koniec 2002 roku. Już po kilku pierwszych zbiórkach dokonano wyboru patrona kręgu, którym został bł. ks. Roman Sitko. Postać rektora naszego seminarium, który oddał swoje życie za swoich podopiecznych zdaje się doskonale odpowiadać ideałom, którym chcemy poświęcić nasze życie. Pomimo naturalnej wymiany składu osobowego, nasz krąg liczy około dwudziestu pięciu osób. Nowych druhów przyjmujemy uroczyście i z radością, zaś tych z naszego grona, którzy doszli już do kapłaństwa żegnamy z nadzieją, że przygoda z harcerstwem nie kończy się dla nich wraz z opuszczeniem seminaryjnych murów.

Czytaj więcej...


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.