genezareth logo tlo

genezareth_12_2013Z espół Genezareth powstał w 1996 roku. Celem zespołu jest uwielbienie śpiewem i modlitwą osoby Jezusa Chrystusa. Swoimi koncertami chcemy głosić Ukrzyżowanego i prawdziwie być świadkami Miłości.

Przygotowując się do Kapłaństwa, chcemy uczyć się, także poprzez śpiew, ewangelizować dzisiejszy świat. Chcemy by w sercach ludzi, słuchających naszej muzyki, rodziła się głęboka wiara, prawdziwa nadzieja i gorąca miłość do Boga, któremu jako klerycy, a później jako kapłani chcemy służyć.
 

Genezaret – to nazwa jeziora w Ziemi Świętej, nad którym Jezus powołał pierwszych uczniów: „Pójdźcie za mną, a sprawię, że staniecie się rybakami ludzi” (Mk 1,17).
 

Genezareth to także słowo w języku hebrajskim oznaczające harfę (kinnor). Uczeni w Piśmie tak właśnie określali jezioro w Galilei zauważając, że fale wydają dźwięk podobny do harfy. To stało się inspiracją do nazwania naszego zespołu. Naszą muzyką i śpiewem chcemy choć w części spróbować przekazać wydarzenia, które miały tam miejsce. Naszą muzyką chcemy „łowić ludzi” dla Jezusa.

 

Skład zespołu ciągle ulega zmianie. Kiedy jedni kończą swoją działalność, zostając kapłanami inni zajmują ich miejsce. Dzięki temu zespół nieustannie tworzą nowi ludzie, którzy swoimi talentami i umiejętnościami wzbogacają jego brzmienie.

foto_zesp_panor_2013 

Działalność zespołu nie zamyka się tylko i wyłącznie do seminarium, lecz jest też okazją do koncertowania w kościołach parafialnych, świetlicach, podczas spotkań modlitewnych. Swoją pracą wspomagamy także dzieła charytatywne.

 

Genezareth wystąpił m.in. jako „support” przed takim zespołami jak: Bethel, Porozumienie, Mate.O, Deus Meus, Lachersi z Moniką Kuszyńską. W roku 2013 zespół wystąpił podczas koncertu charytatywnego w Koszycach Małych k. Tarnowa, a także w Dębowcu na XXVI Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodych, w Krakowie podczas Krakowskiego Rio oraz podczas spotkanie ewangelizacyjnego „Strefa Młodych Serc”, które miało miejsce  w sierpniu w Nowym Sączu. 
 

Owocem pracy zespołu są trzy płyty: „Pan światłem mym” (1998), „Pobłogosław nas” (2002) oraz „Wracaj” (2013).
 

Granie i śpiewanie sprawia nam wielką radość, a wszystko chcemy czynić dla Boga w Trójcy Jedynego.

 

Materiały filmowe Genezareth

 

Kontakt z zespołem:

 

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie

ul. Piłsudskiego 6

33-100 Tarnów

tel.: (14) 621-35-05

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
  Wydane albumy muzyczne   


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.