Rozmowa wstępna

Kandydatów do Seminarium zapraszamy na rozmowę wstępną do Rektoratu, który znajduje się w gmachu Seminarium, w Tarnowie, przy ul. Piłsudskiego 6.

 

Rozmowy wstępne odbywają się przed przystąpieniem do egzaminu:

– przed pierwszym terminem egzaminu (początek lipca)
– przed drugim terminem egzaminu (początek września).

 

Terminy rozmów wstępnych są zamieszczone w formularzu zgłoszeniowym online, który kandydat wypełnia przed rozmową. Więcej informacji o formularzu znajduje się w zakładce: Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów (tutaj).

 

Podczas rozmowy wstępnej kandydat uzyskuje informacje o przygotowaniu dokumentów wymaganych do wstąpienia do Seminarium oraz formularz podania o przyjęcie do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie (można go także pobrać z naszej strony www).

 

Na rozmowę wstępną kandydat przychodzi z ważnym dokumentem tożsamości.

 

Wymagane dokumenty

Kandydat, który pragnie wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie wraz z podaniem składa w Rektoracie następujące dokumenty:

1. Aktualny odpis zupełny aktu urodzenia USC.
2. Aktualne świadectwo chrztu i bierzmowania.
3. Świadectwo ślubu kościelnego rodziców.
4. Oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej.
5. Oryginał świadectwa dojrzałości (można dostarczyć po egzaminie składanym w I terminie do dnia ustalonego przez Rekotra).
6. Kartę zdrowia ucznia (dokumentacja medyczna ucznia odebrana z gabinetu lekarskiego lub pielęgniarskiego ze szkoły średniej) oraz aktualne podstawowe badania.
7. Cztery fotografie w formacie zgodnym z wymaganiami do dowodu osobistego z podpisem na odwrocie.

Dokumenty należy dostarczyć w terminie wyznaczonym podczas rozmowy wstępnej.


Egzamin wstępny
Egzamin wstępny odbywa się w gmachu Seminarium w następujących terminach:

– pierwszy termin – początek lipca 2019 r.

– drugi termin – początek września 2019 r.

 

Egzamin składa się z części pisemnej oraz ustnej (rozmowa kwalifikacyjna).


O zakresie materiału obowiązującego na egzaminie informuje Ksiądz Rektor lub Ksiądz Przełożony podczas rozmowy wstępnej z kandydatem zgłaszającym się do Seminarium.

 
Kandydaci zgłaszający się do Seminarium po 26 czerwca br. przystępują do egzaminu wstępnego w drugim terminie (wrzesień).

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie do rekrutacji do naszego Seminarium, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 14 621-35-04 lub przez wysłanie wiadomości email na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uprzejmie prosimy o podanie w treści wiadomości imienia i nazwiska oraz parafii.

 

 

 


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.