Laczy nas modlitwa

W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, każdego dnia alumni modlą się w intencji powołań do kapłaństwa z poszczególnych parafii naszej Diecezji, w których odbywa się całodzienna adoracja. Natomiast poszczególne wspólnoty parafialne adorujące Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie modlą się w intencji alumnów i formatorów naszego Seminarium. W ten sposób tworzy się „modlitewny most”, który łączy nasze serca. Im więcej modlitwy, tym bardziej jesteśmy sobie bliscy!
     

   

Czytaj więcej...

Meska decyzja

   Decyzja? Męska? Tak!

   

   Podejmować decyzje nie jest łatwo, to prawda… Ale można dać sobie pomóc! W czym? W poznaniu siebie i uwierzeniu w siebie!

 

     Spotkanie w Krynicy jest tak pomyślane, żebyś zobaczył i odkrył, że Bóg bardzo delikatnie pokazuje Ci, którą drogą warto pójść.

 

     Mo(j)żesz wszystko, bo życie Mojżesza jest na to dowodem. Bóg dał Mu wielkie zadanie, a On chciał uciec w lęk, w pozę nieumiejętności… Krótko mówiąc: nie miał zaufania do siebie. Bóg bardzo delikatnie pokazał Mu, że jest pięknym człowiekiem, który może „wszystko”.

     

     Biblia jest pełna takich postaci. Warto ją rozważać, warto o niej i ją pamiętać! Bóg mówi do serca a serce ma pamięć!

 

     Zapraszamy Cię na spotkanie w Krynicy!

Czytaj więcej...

Co Ci w Duszy gra FB napis

 

     

     Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz już w najbliższą niedzielę! Godzina 16:30!


     „Błogosławieni ubodzy w duchu, bo ich jest królestwo niebieskie” czyli powołanie do życia duchowego - to temat naszej najbliżej audycji. Gościem specjalnym będzie ks. Artur Ważny.

 

     Bo „bycie ubogim w sercu, to właśnie jest świętość” – papież Franciszek .

 

    Niedziela, 25.11.2018 r. , godzina 16:30, radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz!
Zapraszamy!

   

Czytaj więcej...

 

Ruszamy z projektem G.R.O.M !!!

 

Grom


Klerycy tarnowskiego Seminarium Duchownego razem z diecezjalnym dziełem powołań Rusz-Duszę, zapraszają wszystkich do modlitwy w intencji ludzi młodych, którzy ROZEZNAJĄ, że JEZUS wzywa ich do kapłaństwa. Jezus potrzebuje ludzi odważnych i zaangażowanych w głoszenie Dobrej Nowiny – Ewangelii.


Czytaj więcej...


Copyright © 2010/2013/2014. All Rights Reserved.