Image

Projekt jest zawieszony

Jakie będzie Twoje życie?

  • pragniesz radykalizmu i nie zadowalasz się przeciętnym życiem?
  • chcesz wziąć życie w swoje ręce, służyć Bogu i innym?
  • spotkałeś miłujące spojrzenie Jezusa i wahasz się, czy przypadkiem nie wzywa Cię On do wejścia na pokład Jego łodzi?
  • chcesz przeżyć swoje powołanie z radością i entuzjazmem, pragniesz zostawić bezpieczny brzeg swoich zabezpieczeń i wygody?
  • poszukujesz odwagi, by odpowiedzieć „tak”, ale walczysz z wątpliwościami?
  • odczuwasz palący ogień wezwania, ale boisz się osiąść na mieliźnie braku zdecydowania?
Image

Jeśli tak, to projekt Melchizedek
jest właśnie dla Ciebie!

Melchizedek to program online, który jasno podejmuje kwestię powołania do kapłaństwa i pozwoli Ci konkretnie przemyśleć i przemodlić Twoje powołanie.
 
Ten projekt trwa miesiąc i składa się z 9 wiadomości, które będą wysyłane regularnie - jedna wiadomość co 3 dni. Startujemy w Wielką Sobotę (3 kwietnia).
 

W każdym mailu otrzymasz:

  • Nauczanie wideo o długości 10 min, w którym kapłan opowie o rozeznawaniu, powołaniu do kapłaństwa i życiu księdza. Da ci wskazówki i konkretne podpowiedzi: lektury, ćwiczenia, zadania, porady…
  • Świadectwo – wideo ze świadectwem kapłana, kleryka lub świeckich, którzy powiedzą ci, kim dla nich jest kapłan i czego od niego oczekują. Przywołają postaci kapłanów, którzy zaznaczyli się w historii ich życia, dadzą świadectwo własnego powołania.
  • Konkretne wskazania pomocne w prowadzeniu życia duchowego.

 
Przez ten projekt przechodzi się indywidualnie. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości czy sugestie, możesz skontaktować się z nami (odpowiadając na maile, które otrzymasz).
Image

Rekolekcje na zakończenie

Zakończeniem projektu będą rekolekcje dla wszystkich chętnych uczestników programu. Rekolekcje poprowadzi grupa powołaniowa SEMERON WSD w Tarnowie wraz z ks. Tomaszem Rąpałą. 
Planowany termin to 7-9 maja 2021 – Błonie pod Tarnowem.
 
Rekolekcje odbędą się, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Skąd ten pomysł?

Czas, w którym żyjemy, jest szczególny. Ograniczenia związane z pandemią skutecznie utrudniły organizację spotkań parafialnych, rekolekcji, obozów, sesji czy pielgrzymek. One wszystkie są zwykle okazją stawiania podstawowych pytań życiowych, szczególnie tych dotyczących powołania.
 
Dlatego mamy propozycję rozeznania online dla tych, którzy poważnie rozważają, czy są powołani do kapłaństwa. Niektórzy może usłyszeli to wezwanie właśnie w czasie pandemii!

Daj sobie szansę na rozeznanie i zapisz się do projektu!

Formularz zgłoszeniowy

Jeśli chcesz wziąć udział w Projekcie Melchizedek, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Na podany adres e-mail maila zostanie przesłany link weryfikacyjny, który należy kliknąć, aby móc kontynuować proces rejestracji. Jeżeli e-mail nie przychodzi w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie, czy przypadkiem nie trafił do folderu spam.
 
Otrzymasz również wiadomości z następnymi krokami na podany adres e-mail.

bottom-info

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie
ul. Piłsudskiego 6
33-100 Tarnów
tel. (14) 621 35 04
Image

Polityka prywatności

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej diecezji tarnowskiej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Polityka prywatności serwisu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

Copyright © 2023 WSD Tarnów. Wszelkie prawa zastrzeżone.