Semeron

Image

SEMERON znaczy DZISIAJ.

Dlaczego zatem taki tytuł seminaryjnej grupy powołaniowej?
 
Otóż… Bóg daje każdego dnia, każdemu człowiekowi Słowo, które zawsze do czegoś zaprasza. Ono jest na DZISIAJ, na teraz. Tylko Bóg powołuje. Człowiek jeśli słyszy ten głos PANA – powinien odpowiedzieć na niego.
 
Grupa powołaniowa SEMERON
 
ma w sposób szczególny pomagać chłopcom w usłyszeniu tego głosu Boga, co czynimy przez rekolekcje MĘSKA DECYZJA i CHŁOPY DO ROBOTY. W życiu trzeba podejmować konkretne decyzje, a wtedy zabieramy się z entuzjazmem do „roboty”. Potrzeba odwagi. Dlatego też rekolekcje mają charakter SPOTKANIA z Jezusem i ludźmi. Pomaga w tym wybrana postać biblijna, która nadaje ton rekolekcjom. W ostatnim czasie musieliśmy przejść na formę spotkań online i głęboko wierzymy, że Bóg ma przeróżne sposoby docierania do szukających Go serc.
 
Nasze życie jest w Biblii…
 
Nasz grupa organizuje razem z wszystkim klerykami DZIEŃ OTWARTY, na który zapraszamy chłopców pragnących spotkać się z alumnami w naszym seminaryjnym Domu w Tarnowie.
Mamy również kilka pomocy w formie książeczek, które pomagają wielu młodym w drodze do rozeznania powołania.
 
W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości napisz na naszego maila: powolani@wsd.tarnow.pl lub bezpośrednio na seminaryjnym Facebook’u.

bottom-info

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie
ul. Piłsudskiego 6
33-100 Tarnów
tel. (14) 621 35 04
Image

Polityka prywatności

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej diecezji tarnowskiej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Polityka prywatności serwisu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

Copyright © 2023 WSD Tarnów. Wszelkie prawa zastrzeżone.